Moda Damska

Jaki zegarek dla kobiety?

27 sty, 21

Zegarek damski to idealny element kobiecej stylizacji, który stanowi elegancki i bardzo klasyczny dodatek. Zegarków tego typu jest ogromna ilość na rynku i możemy zdecydować się na standardowy na pasku lub bransolecie. Jaki wybrać zegarek damski? Sprawdź nasze podpowiedzi w poniższym wpisie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zegarek damski?

Do najpopularniejszych rodzajów zegarków możemy zaliczyć kwarcowe, które są zasilane poprzez baterię oraz mechaniczne, czyli napędzane w sposób automatyczny. W pierwszym wariancie wskazówka sekundnika tyka równo co sekundę. Nie przemierza się płynnie po tarczy zegarka. W mechanicznym zegarku mechanizm sekundnika płynie po tarczy w bardzo przyjemny dla oka sposób.

Zegarek kwarcowy, gdy przestanie działać, będzie to oznaczać, że konieczna jest wymiana baterii, aby mógł ponownie być użytkowany na co dzień. W przypadku mechanizmu zegarkowego tutaj wymagana będzie fachowa ręka zegarmistrza, aby móc usunąć usterkę.

Zegarek na pasku czy bransolecie? Jaki wybrać?

Największą różnicą między tymi dwoma rodzajami zegarka jest ich wygląd i zastosowanie. Zegarek na pasku można bez problemu wymienić, natomiast bransoletę możemy jedynie odpowiednio skrócić u zegarmistrza, jeśli nie przylega dobrze do nadgarstka. Z kolei samej bransolety nie możemy wymienić. Ponadto modele na pasku zdecydowanie łatwiej dopasować do sytuacji i stylizacji, ponieważ wystarczy wymienić pasek. To także zegarki o bardziej klasycznym wyglądzie. Same paski skórzane nie są też drogie, więc ich dokupienie nie powinno stanowić problemu. Bardzo dobrym przykładem zegarka eleganckiego i nowoczesnego są zegarki Parfois, które na eleganckiej bransolecie prezentują się nowocześnie.

Koperta zegarka – złoto czy srebro?

W głównej mierze uzależnione jest to od zawartości naszej garderoby i tego, w jakim kolorze czujemy się najlepiej. Ważny jest również odcień naszej skóry. Dla cery bardziej oliwkowej dobrze sprawdzi się złoto, z kolei dla jaśniejszej karnacji, lepiej wybrać srebro.

Dlatego możemy śmiało stwierdzić, że w przypadku ciemniejszej skóry lepszym wyborem będzie złoto. Jaśniejsza cera to zdecydowanie srebrna biżuteria. Jednak zarówno srebro, jak i złoto idealnie komponują się na co dzień, czy przy okazji różnych uroczystości oraz formalnych wyjść. Złotą biżuterię uznaje się za bardziej elegancką i formalną. Z kolei srebro idealne jest na co dzień.

Damskie zegarki to bardzo szeroki temat, gdzie mamy do wyboru ogromną ilość produktów. Oczywiście warto jednak zastanowić się dokładnie nad tym, czego szukamy, jaki mechanizm czy kolor nas interesuje. Na szczęście na rynku mamy duży wybór i nie musimy wydawać kilkaset złotych na zegarek. Obecnie zegarek jest jednym z elementów biżuterii i ubioru każdej kobiety, dlatego oprócz swojej funkcji praktycznej, stanowi również element stroju.

 

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz